En Çok Sorulan Sorular

-Animasyon-Çizgi Film nedir?
Animasyon, canlandırma demektir. Resimlerin belirli bir hızda arka arkaya oynatılmasıyla (sinema için saniyede 24, tv için 25 kare) elde edilen prodüksiyon ürününe denir.
-Prodüksiyon nedir?
Prodüksiyon, yapım demektir. TDK'ya göre "Bir filmin çevrilmesi veya bir radyo, televizyon programının hazırlanması için gerekli çalışmaların tümü ve bu çalışmaların ürünü."
-Hangi animasyon tekniklerini kullanıyorsunuz?
Ağırlıklı olarak 2D karakter animasyonları, foto animasyonlar, tipografik ve infografik animasyonlar üretiyoruz.
-Karakter animasyonu nedir?
Karakter animasyonu, ana özne olarak bir çizgi karakterin kullanıldığı animasyona denir.
-Foto animasyon nedir?
Foto animasyon, fotoğrafların kullanıldığı animasyon türüdür.
-Tipografi animasyonu nedir?
Tipografi animasyonu, harflerin ve noktalama işaretlerinin kullanıldığı animasyon türüdür.
-İnfografi animasyonu nedir?
İnfografi animasyonu, harflerin ve noktalama işaretlerinin yanı sıra sembollerin ve grafiklerin de kullanıldığı animasyon türüdür.
-Animasyonları hazırlarken hangi donanım ve yazılımları kullanıyorsunuz?
Animasyonları hazırlarken standartların daha üstünde Mac ve PC'ler kullanıyoruz. Çizim aparatı olarak Wacom Cintiq ve Intuos grafik tabletlerden yararlanıyoruz. Yazılımlarımızın tamamı lisanslıdır. Ağırlıklı olarak Smith Micro Anime Studio Pro 9, Adobe Master Collection CS6 ve Sketchbook Pro kullanmaktayız.
-Animasyon hangi alanlarda kullanılabilir?
Animasyon, tv, sinema, web ve mobil dünyadaki reklamlarda, firma içi eğitimlerde, sunumlarda, program jeneriklerinde, çocukların ve gençlerin hedeflendiği tüm projelerde tanıtım ve eğitim amaçlı kullanılabilir. Animasyon ilham verici, eğitici, bilgi verici ve eğlendirici bir medya aracı olarak hemen hemen her sektörde kendine yer bulabilir.
-Özel günler için animasyon hazırlıyor musunuz?
Evet, düğün, doğum günü, doğum gibi özel günler için de animasyonlar hazırlamaktayız.
-Özel gün animasyonu hazırlatmamın avantajları nelerdir?
Size, özel günleriniz için animasyon hazırlamamızın avantajlarından biri, bunun öncelikle size özel olmasıdır. Verilebilecek tüm hediyelerden daha özeldir. Göstereceğiniz kişilerde heyecan yaratacağını garanti edebiliriz. Hayat boyu saklayabileceğiniz, sonraki nesillere gösterebileceğiniz bir hatıra olması da avantajlarındandır.
-Şirketimin tanıtımı için animasyon kullanmamın avantajları nelerdir?
İzleyenlerin asla unutamayacağı, dikkat çekici, heyecan yaratan bir animasyon, şirketinizin ve markanızın kalabalıklar arasından sıyrılmasına yol açacaktır. Marka bilinirliğine pozitif etki edebileceği gibi, sosyal medyada kendiliğinden paylaşılmasına ve düşük maliyetle güçlü etki yaratacak bir tanıtım yapmanıza olanak sağlayacaktır.
-Bugüne kadar hangi animasyonları hazırladınız?
Bugüne kadar hazırladığımız tüm işlerimizi portfolyo sayfamızdan görebilirsiniz.
-Animasyon için ses-müzik konusunda nasıl çözüm sunuyorsunuz?
Animasyonlarımızın ses ve müzikleri için çeşitli alternatif çözümlerimiz var. Ses efektlerini telif haklarını da içerecek şekilde bu alanda isim yapmış firmalardan satın alıyoruz. Müzik konusunda kimi zaman bir proje için özel olarak profesyonel bir müzisyenle çalıştığımız oluyor. Ya da daha ucuz bir yol olan stok müzik işine yönelebiliyoruz. Bu seçim proje maliyetini direkt etkilediğinden müşteri tarafından değerlendirilip sonuca bağlanıyor. Seslendirme konusunda çalıştığımız profesyonel sanatçı ve ses stüdyoları var. İhtiyaç duymanız durumunda ünlü isimlerle de ajansları vasıtasıyla iletişime geçip çalışmamız mümkün.
-Animasyonları ortalama ne kadar zamanda hazırlıyorsunuz?
Animasyonların hazırlanma süresi projenin içeriğine, kullanılan tekniğe, süresine vb. bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Ortalama 2 dakikalık bir tanıtım filmi, ortalama 10 günle 2 ay arası bir zamanda yayınlanabilecek aşamaya gelmektedir.
-Animasyon hazırlama süreci ne şekilde olmaktadır?
Öncelikle müşterimizle detaylı bir toplantı yapıp istek ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Müşterimizin anladığımızdan emin olduktan sonra kendi içimizde sıkı bir çalışmaya girip müşterimize en iyiyi sunacak projeyi geliştirmeye çaba sarf ediyoruz. Araştırmalar, eskizler, maketler oluşturarak olabilecek en iyi çözüme ulaşmaya çalışıyoruz. Proje oluştuğunda fiyatlandırma ve ortalama sürenin hesaplandığı bir süreçten geçiyoruz. Daha sonra yapacağımız tasarımı detaylı bir şekilde müşterimize sunup onay almayı bekliyoruz. Eğer isterse onu da yaratım sürecine dahil ediyoruz. Müşterinin onay vermesi ve ön ödemesinin bize ulaşmasıyla çalışmalara başlıyoruz. Çalışma süreci boyunca müşteriyi olabildiğince çok bilgilendirip onun fikirlerini dikkate alarak süreci devam ettiriyoruz. Proje sonlandığında müşterinin onayına son kez sunuyoruz. Müşterinin onay verip son ödemeyi yapmasıyla beraber hem işi gönderiyoruz, hem de mali hakların devri sözleşmesi imzalayarak müşterinin sahip olduğu tasarımın yasal sahibi olmasını sağlamış oluyoruz.
-Animasyonların ortalama ücreti nedir?
Animasyonların ortalama ücreti bir çok değişkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için contact@animativedigital.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
-Animasyonun süresiyle ilgili sınırlarınız var mı?
Uygun koşullar sağlandığı sürece her uzunlukta animasyon yapabilmekteyiz.
-Animasyonları hangi çözünürlüklerde hazırlayabiliyorsunuz?
Animasyonları hazırlarken 2K sinema boyutu üst sınır olmak üzere her çözünürlükte hazırlayabiliyoruz. 720×576, 1280×720, 1920×1080 25fps standart ve HD tv boyutları, 2048×1080 24fps sinema boyutu sıklıkla kullandığımız çözünürlük boyutları. Bunun dışında hedeflenen cihaz (akıllı telefon, tablet vb) ve ortamlar (Youtube, Vimeo vb.) için özel çıktılar da alabilmekteyiz.
-Animasyonları hangi ortamlara uygun olarak hazırlıyorsunuz?
Animasyonları tv, sinema, web ve mobil ortamlara uygun olarak hazırlayabiliyoruz.
-Animasyonum hazır olduğunda elime ne şekilde ulaştırabilirsiniz?
Animasyonunuz hazır olduğunda, size özel bir link ile web üzerinden ulaştıracağız. Dünyanın neresinde olursanız olun 1 yıl boyunca dosyanıza ulaşabilirsiniz. Bunun dışında eğer isterseniz DVD ile de dosyanızı ulaştırmamız mümkün.
-Animasyon hazırlandıktan sonra ufak tefek düzeltmeler isteyebilir miyim?
Tabi ki. Süreç boyunca her aşamada sizin fikirlerinize ihtiyacımız var. Bu aşamaların hepsinde fikirlerinizi paylaşıp, ufak tefek revize taleplerinde bulunabilirsiniz. Gözümüzden kaçan hatalar olduysa düzeltmemizi talep edebilirsiniz. Hatalarımızı düzeltip ortaya hatasız bir iş çıkarmaktan zevk alırız. Eğer değişiklik isteğiniz revize değil de temelden değişiklik gerektiriyorsa ya da yapımın devam ettiği süre içinde tamamen başka bir şeye ihtiyacınız olduğunu fark ettiyseniz bu konuda da çözümlerimiz var. Yapılacak işin türüne göre saatlik ücret üzerinden ya da yeni bir teklif hazırlayarak tasarımı yeniden ele alıp, güncelleyebiliriz.
-Animasyon hizmeti aldığımda, animasyonun hangi haklarına sahip olmuş olacağım?
Gelecek olan son ödemeden hemen sonra mali hakları devrettiğimiz bir sözleşme imzalıyoruz. Bu sözleşmenin kapsamına göre İşleme Hakkı (FSEK madde 21), Çoğaltma Hakkı (FSEK madde 22), Yayma Hakkı (FSEK madde 23), Temsil Hakkı (FSEK madde 24), İşaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı (FSEK madde 25) müşteriye devredilmektedir.
-Animasyon eğitimi veriyor musunuz?
Şimdilik hayır. Ama gelecekte bu konuyla ilgili planlarımız olacak.
-İllüstrasyon nedir?
Tanıtım amacıyla yapılan resim ya da grafik çalışmasına illüstrasyon denir.
-Hangi illüstrasyon tekniklerini kullanıyorsunuz?
Bilgisayarla üretilen dijital illüstrasyon tekniklerini ve vektör tasarım tekniklerini kullanmaktayız.
-İllüstrasyon hangi alanlarda kullanılabilir?
İllüstrasyon yazılı medya (gazete, dergi, vb.), web, mobil uygulamalar, sunumlar ( keynote, powerpoint vb.), hediyelik eşyalar kısaca her alanda kendine yer bulabilir. İnsanların dikkatini çeker ve pozitif etki sağlar.
-Özel günler için illüstrasyon hazırlıyor musunuz?
Evet düğün, doğum günü, doğum vb. gibi özel günler için illüstrasyon hazırlamaktayız.
-İllüstrasyon kullanmamın avantajları nelerdir?
İllüstrasyon kullanmanın çeşitli avantajları vardır. İllüstrasyon her zaman için ilgi çekicidir, düz yazının sıkıcılığını dağıtır, hedef kitlenizin genişlemesine yol açar, hatırlanma olasılığınızı arttırır.
-Maskot tasarımı nedir?
Markanızı temsil edecek çizgi karakterin tasarımıdır. Bu konuda yıllardır onlarca çizgi karakter üreten bir ekip olarak markanızı, hedef kitlenizi ve ürününüzü iyi analiz edip, sizin işinize en çok yarayan maskotu oluşturacağımızdan emin olabilirsiniz.
-Maskot kullanmamın avantajları nelerdir?
Maskot kullanmanın çeşitli avantajları vardır. İlk olarak maskotlar dikkat çeker, markanızın bilinirliğini arttırır, sevimli ve dost canlısı bir görünüme sahiptirler ve geniş kitlelere hitap ederler. Eğer bir gün maskotunuz aşırı popüler hale gelirse, ürünlerini (anahtarlık, oyuncak, tshirt vb.) satma ihtimaliniz var.
-İllüstrasyonları ortalama ne kadar zamanda hazırlıyorsunuz?
İllüstrasyonların hazırlanma süresi projenin içeriğine, kullanılan tekniğe, süresine vb. bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Ortalama 1 hafta ile projenin büyüklüğüne göre 2-3 ay arası değişebiliyor.
-İllüstrasyon hazırlama süreci ne şekilde olmaktadır?
Öncelikle müşterimizle detaylı bir toplantı yapıp istek ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Müşterimizin anladığımızdan emin olduktan sonra kendi içimizde sıkı bir çalışmaya girip müşterimize en iyiyi sunacak projeyi geliştirmeye çaba sarf ediyoruz. Araştırmalar, eskizler, maketler oluşturarak olabilecek en iyi çözüme ulaşmaya çalışıyoruz. Proje oluştuğunda fiyatlandırma ve ortalama sürenin hesaplandığı bir süreçten geçiyoruz. Daha sonra yapacağımız tasarımı detaylı bir şekilde müşterimize sunup onay almayı bekliyoruz. Eğer isterse onu da yaratım sürecine dahil ediyoruz. Müşterinin onay vermesi ve ön ödemesinin bize ulaşmasıyla çalışmalara başlıyoruz. Çalışma süreci boyunca müşteriyi olabildiğince çok bilgilendirip onun fikirlerini dikkate alarak süreci devam ettiriyoruz. Proje sonlandığında müşterinin onayına son kez sunuyoruz. Müşterinin onay verip son ödemeyi yapmasıyla beraber hem işi gönderiyoruz, hem de mali hakların devri sözleşmesi imzalayarak müşterinin sahip olduğu tasarımın yasal sahibi olmasını sağlamış oluyoruz.
-İllüstrasyonların ortalama ücreti nedir?
İllüstrasyonların ortalama ücreti bir çok değişkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için contact@animativedigital.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
-İllüstrasyonları hangi çözünürlüklerde hazırlayabiliyorsunuz?
İllüstrasyonları raster formatta 5000×5000 px 300dpi baskı boyutunda hazırlayabiliyoruz. Vektör formatta hazırladığımız illüstrasyonların ise baskı konusunda bir üst sınırı yok. Kalite kaybı olmadan dilediğinizde büyük boyutlarda bastırabilirsiniz.
-İllüstrasyonum hazır olduğunda elime ne şekilde ulaştırabilirsiniz?
İllüstrasyonunuz hazır olduğunda, size özel bir link ile web üzerinden ulaştıracağız. Dünyanın neresinde olursanız olun 1 yıl boyunca dosyanıza ulaşabilirsiniz. Bunun dışında eğer isterseniz DVD ile de dosyanızı ulaştırmamız mümkün.
-İllüstrasyon hizmeti aldığımda, tasarımın hangi haklarına sahip olmuş olacağım?
Gelecek olan son ödemeden hemen sonra mali hakları devrettiğimiz bir sözleşme imzalıyoruz. Bu sözleşmenin kapsamına göre İşleme Hakkı (FSEK madde 21), Çoğaltma Hakkı (FSEK madde 22), Yayma Hakkı (FSEK madde 23), Temsil Hakkı (FSEK madde 24), İşaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı (FSEK madde 25) müşteriye devredilmektedir.
-İllüstrasyon hazırlandıktan sonra ufak tefek düzeltmeler isteyebilir miyim?
Tabi ki. Süreç boyunca her aşamada sizin fikirlerinize ihtiyacımız var. Bu aşamaların hepsinde fikirlerinizi paylaşıp, ufak tefek revize taleplerinde bulunabilirsiniz. Gözümüzden kaçan hatalar olduysa düzeltmemizi talep edebilirsiniz. Hatalarımızı düzeltip ortaya hatasız bir iş çıkarmaktan zevk alırız. Eğer değişiklik isteğiniz revize değil de temelden değişiklik gerektiriyorsa ya da yapımın devam ettiği süre içinde tamamen başka bir şeye ihtiyacınız olduğunu fark ettiyseniz bu konuda da çözümlerimiz var. Yapılacak işin türüne göre saatlik ücret üzerinden ya da yeni bir teklif hazırlayarak tasarımı yeniden ele alıp, güncelleyebiliriz.
-İllüstrasyon eğitimi veriyor musunuz?
Şimdilik hayır. Ama gelecekte bu konuyla ilgili planlarımız olacak.
-Arayüz tasarımı nedir?
Yazılımların son kullanıcıya göründüğü grafik ara birime arayüz denir. Örneğin bir web sitesi, bir mobil uygulama, bir atm makinesi ya da bir uydu alıcısı arka planda karışık yazılımları çalıştırırken, bize olabildiğince sade bir arayüzle ulaşırlar. İşte bu grafik ara birimin tasarımına arayüz tasarımı denir.
-Pixel perfect nedir?
Pixel perfect, bir tasarım hazırlanırken her keskin kenarın monitördeki bir piksele tam olarak oturmasıyla elde edilen mükemmel görüntüye denir. Bu özelliğe dikkat etmediğimiz durumlarda görüntüde bir bozulma meydana gelir. Tüm tasarımlarımız bu esas hesaba katılarak yapılmaktadır.
-Web sitesi arayüzü nedir?
Web sitelerinde arka planda çalışan yazılımın son kullanıcıya ulaştığı grafik ara birime web sitesi arayüzü denir.
-Web sitesi kodlaması yapıyor musunuz?
Hayır ama birlikte çalıştığımız alanında uzman yazılım şirketleri var. İsterseniz tasarımlarımızı onlara yaptırabilirsiniz, ya da isterseniz kendi yazılım şirketinizle ortak bir şekilde projenizi hayata geçirebiliriz.
-Mobil uygulama arayüzü nedir?
Mobil uygulamalarda (iOs, Android, Windows Phone vb.) arka planda çalışan yazılımın son kullanıcıya ulaştığı grafik ara birime mobil uygulama arayüzü denir.
-Mobil uygulama kodlaması yapıyor musunuz?
Hayır ama birlikte çalıştığımız alanında uzman yazılım şirketleri var. İsterseniz tasarımlarımızı onlara yaptırabilirsiniz, ya da isterseniz kendi yazılım şirketinizle ortak bir şekilde projenizi hayata geçirebiliriz.
-Arayüz tasarımı hazırlama süreci ne şekilde olmaktadır?
Öncelikle müşterimizle detaylı bir toplantı yapıp istek ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Müşterimizin anladığımızdan emin olduktan sonra kendi içimizde sıkı bir çalışmaya girip müşterimize en iyiyi sunacak projeyi geliştirmeye çaba sarf ediyoruz. Araştırmalar, eskizler, maketler oluşturarak olabilecek en iyi çözüme ulaşmaya çalışıyoruz. Proje oluştuğunda fiyatlandırma ve ortalama sürenin hesaplandığı bir süreçten geçiyoruz. Daha sonra yapacağımız tasarımı detaylı bir şekilde müşterimize sunup onay almayı bekliyoruz. Eğer isterse onu da yaratım sürecine dahil ediyoruz. Müşterinin onay vermesi ve ön ödemesinin bize ulaşmasıyla çalışmalara başlıyoruz. Çalışma süreci boyunca müşteriyi olabildiğince çok bilgilendirip onun fikirlerini dikkate alarak süreci devam ettiriyoruz. Proje sonlandığında müşterinin onayına son kez sunuyoruz. Müşterinin onay verip son ödemeyi yapmasıyla beraber hem işi gönderiyoruz, hem de mali hakların devri sözleşmesi imzalayarak müşterinin sahip olduğu tasarımın yasal sahibi olmasını sağlamış oluyoruz.
-Arayüz tasarımı hazırlanırken size temin etmemiz gerekenler nelerdir?
Logonuzun vektörel formatta hazırlanmış hali, tasarımda kullanacağımız bilgiler, veriler ve içerikler, kurumsal renkleriniz tasarım yaparken kullanacağımız olmazsa olmaz öğelerdir.
-Tasarıma kendi zevkime göre yön vermek istiyorum. Mümkün mü?
Tabi ki. Biz sadece tasarımlara kendi estetik anlayışımız ve bilgi birikimimizle yön vermiyoruz. Kimi zaman da müşterilerimizin fikirlerini uygulama görevini üstleniyoruz. Bu şekilde bir çalışma yapabiliriz tabi ki.
-Arayüz tasarımı ortalama ne kadara mal olmaktadır?
Arayüz tasarımının maliyeti bir çok değişkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için contact@animativedigital.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
-Hangi cihazlar ve ortamlar için arayüz tasarımı yapmaktasınız?
Şu an için web ve mobil ağırlıklı çalışsak da, arayüzün kullanıldığı tüm cihazlar ve ortamlar için hizmet vermemiz mümkün.
-Cihaza özgü arayüz tasarımı nedir?
Her cihazın kendisine has özellikleri vardır. Örneğin Apple firmasının ürettiği iPhone 3G ve 3GS 320×480 px, iPhone 4 ve 4S 640×960 px, iPhone 5 ise 640×1136 px boyutlarında ekrana sahiptirler. Bu ekranlar arasındaki fark sadece boyutları değildir. iPhone 3G ve 3GS 163ppi, iPhone 4, 4S ve 5 ise 326ppidir. Yapılacak tasarımın her cihaza göre ayrı tasarlanması ve hepsinde mükemmele yakın bir netlikte, pixel perfect görünmesi gerekmektedir.
-Arayüz tasarımım hazır olduğunda elime ne şekilde ulaştırabilirsiniz?
Arayüz tasarımınız hazır olduğunda, size özel bir link ile web üzerinden ulaştıracağız. Dünyanın neresinde olursanız olun 1 yıl boyunca dosyanıza ulaşabilirsiniz. Bunun dışında eğer isterseniz DVD ile de dosyanızı ulaştırmamız mümkün.
-Arayüz tasarımı hizmeti aldığımda, tasarımın hangi haklarına sahip olmuş olacağım?
Gelecek olan son ödemeden hemen sonra mali hakları devrettiğimiz bir sözleşme imzalıyoruz. Bu sözleşmenin kapsamına göre İşleme Hakkı (FSEK madde 21), Çoğaltma Hakkı (FSEK madde 22), Yayma Hakkı (FSEK madde 23), Temsil Hakkı (FSEK madde 24), İşaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı (FSEK madde 25) müşteriye devredilmektedir.
-Arayüz tasarımı hazırlandıktan sonra ufak tefek düzeltmeler isteyebilir miyim?
Tabi ki. Süreç boyunca her aşamada sizin fikirlerinize ihtiyacımız var. Bu aşamaların hepsinde fikirlerinizi paylaşıp, ufak tefek revize taleplerinde bulunabilirsiniz. Gözümüzden kaçan hatalar olduysa düzeltmemizi talep edebilirsiniz. Hatalarımızı düzeltip ortaya hatasız bir iş çıkarmaktan zevk alırız. Eğer değişiklik isteğiniz revize değil de temelden değişiklik gerektiriyorsa ya da yapımın devam ettiği süre içinde tamamen başka bir şeye ihtiyacınız olduğunu fark ettiyseniz bu konuda da çözümlerimiz var. Yapılacak işin türüne göre saatlik ücret üzerinden ya da yeni bir teklif hazırlayarak tasarımı yeniden ele alıp, güncelleyebiliriz.
-Arayüz tasarımı eğitimi veriyor musunuz?
Şimdilik hayır. Ama gelecekte bu konuyla ilgili planlarımız olacak.
-Marka tasarımı nedir?
Bir markaya kimlik, imaj kazandırma ve müşterilerine olabilecek en etkili şekilde sunma işine marka tasarımı denir.
-Logo nedir?
Markanızı tanıtan sembol, yazı ya da bu ikisinin kombinasyonuyla oluşan tasarımlara logo denir.
-Kartvizit nedir?
Bir kimsenin kendini tanıtmak için kullandığı, kişisel ve işiyle ilgili bilgilerin olduğu küçük kartona denir.
-Kurumsal kimlik tasarımı nedir?
Bir markanın logosu, maskotu ve matbuu ürünlerinin (kartvizit, antetli kağıt, zarf, fatura, dosya, broşür vb.) tasarlanmasına kurumsal kimlik tasarımı denir.
-Marka tasarımı hazırlama süreci ne şekilde olmaktadır?
Öncelikle müşterimizle detaylı bir toplantı yapıp istek ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Müşterimizin anladığımızdan emin olduktan sonra kendi içimizde sıkı bir çalışmaya girip müşterimize en iyiyi sunacak projeyi geliştirmeye çaba sarf ediyoruz. Araştırmalar, eskizler, maketler oluşturarak olabilecek en iyi çözüme ulaşmaya çalışıyoruz. Proje oluştuğunda fiyatlandırma ve ortalama sürenin hesaplandığı bir süreçten geçiyoruz. Daha sonra yapacağımız tasarımı detaylı bir şekilde müşterimize sunup onay almayı bekliyoruz. Eğer isterse onu da yaratım sürecine dahil ediyoruz. Müşterinin onay vermesi ve ön ödemesinin bize ulaşmasıyla çalışmalara başlıyoruz. Çalışma süreci boyunca müşteriyi olabildiğince çok bilgilendirip onun fikirlerini dikkate alarak süreci devam ettiriyoruz. Proje sonlandığında müşterinin onayına son kez sunuyoruz. Müşterinin onay verip son ödemeyi yapmasıyla beraber hem işi gönderiyoruz, hem de mali hakların devri sözleşmesi imzalayarak müşterinin sahip olduğu tasarımın yasal sahibi olmasını sağlamış oluyoruz.
-Marka tasarımı hazırlanırken size temin etmemiz gerekenler nelerdir?
Logonuzun vektörel formatta hazırlanmış hali, tasarımda kullanacağımız bilgiler, veriler ve içerikler, kurumsal renkleriniz tasarım yaparken kullanacağımız olmazsa olmaz öğelerdir.
-Marka tasarımı ortalama ne kadara mal olmaktadır?
Marka tasarımının maliyeti bir çok değişkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için contact@animativedigital.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
-Matbaa ortamında hangi boyutlara kadar kalite kaybı olmadan baskı alabilirim?
Hazırlayacağımız görseller vektörel formatta olacağından (Ai, EPS ve SVG) alacağınız baskı boyutu ne olursa olsun kalite kaybı yaşamazsınız. Eğer hazırladığımız görsellerin içine raster imajlar (fotoğraf vb.) dahil olursa, o görselin üst sınırını baz alacak boyutta kalite kayıpsız baskı alabilirsiniz.
-Matbaa hizmeti vermekte misiniz?
Hayır ama hazırlayacağımız tasarımları çalıştığımız matbaalar aracılığıyla bastırabiliriz. Ya da size teslim edeceğimiz dijital tasarımları, istediğiniz bir matbaada bastırabilirsiniz.
-Marka tasarımım hazır olduğunda elime ne şekilde ulaştırabilirsiniz?
Marka tasarımınız hazır olduğunda, size özel bir link ile web üzerinden ulaştıracağız. Dünyanın neresinde olursanız olun 1 yıl boyunca dosyanıza ulaşabilirsiniz. Bunun dışında eğer isterseniz DVD ile de dosyanızı ulaştırmamız mümkün.
-Marka tasarımı hizmeti aldığımda, tasarımın hangi haklarına sahip olmuş olacağım?
Gelecek olan son ödemeden hemen sonra mali hakları devrettiğimiz bir sözleşme imzalıyoruz. Bu sözleşmenin kapsamına göre İşleme Hakkı (FSEK madde 21), Çoğaltma Hakkı (FSEK madde 22), Yayma Hakkı (FSEK madde 23), Temsil Hakkı (FSEK madde 24), İşaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı (FSEK madde 25) müşteriye devredilmektedir.
-Marka tasarımı hazırlandıktan sonra ufak tefek düzeltmeler isteyebilir miyim?
Tabi ki. Süreç boyunca her aşamada sizin fikirlerinize ihtiyacımız var. Bu aşamaların hepsinde fikirlerinizi paylaşıp, ufak tefek revize taleplerinde bulunabilirsiniz. Gözümüzden kaçan hatalar olduysa düzeltmemizi talep edebilirsiniz. Hatalarımızı düzeltip ortaya hatasız bir iş çıkarmaktan zevk alırız. Eğer değişiklik isteğiniz revize değil de temelden değişiklik gerektiriyorsa ya da yapımın devam ettiği süre içinde tamamen başka bir şeye ihtiyacınız olduğunu fark ettiyseniz bu konuda da çözümlerimiz var. Yapılacak işin türüne göre saatlik ücret üzerinden ya da yeni bir teklif hazırlayarak tasarımı yeniden ele alıp, güncelleyebiliriz.
-Marka tasarımı eğitimi veriyor musunuz?
Şimdilik hayır. Ama gelecekte bu konuyla ilgili planlarımız olacak.